استایل مردانهاکسسوریپیراهن مردانهرسمیکت و شلوارکت و شلوار مردانهکراوات مردانه

۳ اشتباه رایجی که آقایان در پوشیدن کت و شلوار مرتکب می شوند کدام است؟

1
اشتباهات-در-کت-شلوار-مردانه-گل-نرگس

کت و شلوار و استایل رسمی انتخاب بسیاری از آقایان است. از این رو کت و شلوار به جزء جداناپذیر استایل آن ها تبدیل شده است. پوشیدن کت و شلوار مردانه قوانین خاص خود را دارد اما در این گفتار از گل نرگس قصد نداریم به بررسی قوانین استایل رسمی یا کت و شلوار پوشیدن بپردازیم. بلکه هدف ما در این مقاله بررسی اشتباهات رایج آقایان در پوشیدن کت و شلوار مردانه است. با ما همراه باشید.

آقایان هنگام پوشیدن کت و شلوار چه اشکالی مرتکب می شوند?

بسیاری از آقایان تمام دکمه های کت خود را می بندند، این یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که آقایان مرتکب می شوند. چرا که بسته شدن دکمه های کت بنا بر تعداد آن اصول و قوانین خاص خود را دارد. از طرفی تعداد دکمه های یک کت، بستگی به مدل و سایز و طراحی آن کت دارد. اگر خیاط  کت  تعداد ۳ یا دو یا چند دکمه برای کت در نظر گرفته است، قصد آن از این کار برای جلوه و زیبایی دادن به مدل کت بوده و لزوما این دکمه ها برای بسته شدن دوخته نشده اند. البته در برخی از موارد مستثنا هستند و میتوانید در هنگام عکس گرفتن یا ایستادن و صحبت کردن مدت زمان کوتاهی بر اساس قوانین دکمه های کت خود را ببندید

 یکی دیگر از اشتباهات رایجی که آقایان مرتکب می شوند. پوشیدن کت شلواری است که مناسب سایز شما نیست و برای شما گشاد است. به نحوی که سرشانه های آن بزرگ تر از حد معمول است. اگر قدی کوتاه نسبت به سایز اندام خود دارید و کمی اضافه وزن دارید، بهتر است که کت و شلوار خود را به صورت شخصی دوزی تهیه کنید و یا برای فیت کردن آن را به یک خیاط زبر دست بسپارید.

آقایان هنگام استفاده از کراوات مرتکب چه اشتباهی می شوند؟

کراوات یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین اکسسوری های مردانه است که آقایان در یک موقعیت رسمی به همراه کت و شلوار خود میپوشند؛ که  برای بستن و تنظیم آن خوب است به چند نکته توجه کنید. در توصیه اول برای  مردان لاغر و قد بلند هستند نباید کراوات باریک برای خود انتخاب کنند. همچنن افرادی که قد کوتاه و اضافه وزن هستند نباید از کراوات های پهن استفاده کنند. آنچه مهم است این است که تعادل میان سایز اندام و کراوات رعایت کنید تا با اشتباه استایل خود را تحت تاثیر قرار ندهید.

موضوع بعدی که بسیاری از آقایان در مورد آن درگیر اشتباهاتی می شوند، بلندی کراوات است. به طور کلی بلندی یا ارتفاع کراوات باید بر این مبنا باشد که انتهای کراوات تا یراق کمربند باشد. همچنین ارتفاع کراوات نباید کوتاه تر از حد معمول باشد که دکمه های بالای یراق کمربند دیده شود. ارتفاع کراوات را هنگام گره زدن کراوات باید تنظیم و ست کرد.

اشتباه بعدی آقایان در استفاده از کراوات های قدیمی و پهن است. ممکن است باور نکنید اما برخی از افراد کراوات پدر یا پدربزرگ خود را که  بسیار قدیمی است، استفاده میکنند. عموما این کراوات ها پهنایی بیش از استاندارد کراوات های امروزی دارند. در نکته بعدی باید به انتخاب گیره ی کراوات دقت کنید که طول گیره از پهنای کراوات شما بلندتر نباشد. گیره های کراوات مختلفی در بازار موجود هستند که با بررسی مدل های مختلف، بهترین گزینه را نسبت به اندازه کراوات خود می توانید انتخاب کنید. در انتخاب مکان قرارگیری گیره کراوات نیز دقت کنید. مکان استاندارد نصب گیره ی کراوات در بین دکمه ی سوم و چهارم پیراهن است.

 

جالب است بخوانید  3+3 پیشنهاد برای انتخاب یک کراوات درجه یک و عالی

دکمه های پیراهن خود را بیش از اندازه باز میگذارید!

در قسمت یقه پیراهن، یک دکمه برای بستن وجود دارد که برای فیکس شدن کراوات یا پاپیون استفاده می شود. هم چنین اگر تمایلی به بستن کراوات یا پاپیون نداشته باشید یا حتی این اکسسوری ها مناسب آن مدل پیراهن نباشند، برخی از افراد برای داشتن ظاهری کلاسیک، دکمه یقه پیراهن را می بندند. در مقابل برخی از افراد نیز هستند که با پوشیدن پیراهن جین و پوشیدن یک تی شرت در زیر پیراهن و باز گذاشتن تمام دکمه های پیراهن، استایل جدید برای خود رقم میسازنن. اما این مساله هنگامی اشتباه محسوب می شود که باز گذاشتن دکمه ی پیراهن بیش از یک دکمه باعث می شود شما مدهوش یا حواس پرت یا شلخته دیده شوید. این مساله استایل شما را به هم خواهد ریخت.

فرمول ساخت استایل کژوال مردانه افشا شد!

مقاله قبلی

ویژگی های فنی شرکت خدمات پشتیبانی شبکه+ top10

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

1 اظهار نظر

  1. سپاس مطلب مفیدی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *