استایل مردانهرسمیکت و شلوار

یک راه حل ایتالیایی برای جذاب بودن

0
به روش ایتالیایی ها جذاب باشید.نوین روز

 

شیک بودن همواره جذاب است به طوری که همه ما دوست داریم بدون هیچ گونه تلاشی شیک به نظر برسیم. هم چنین دیگران تصور کنند که ما ذاتا فردی خوش پوش وجذاب خلق شده ایم. اما شیک  و جذاب بودن بدون تلاش یعنی چه؟

اسپرزاتورا یک واژه ایتالیایی با قدمتی بیش از ۴۰۰ سال است. این کلمه توسط بالداساره کاستیلیونه نویسنده کتاب “The Book of Courtier” ابداع شده است.در این کتاب وی به سبک زندگی و آداب معاشرت درباری به روش اسپرزاتورا پرداخته است. اسپرزاتورا به این مفهوم اشاره دارد که چیزی به نحوی به نظر برسد که گویی هیچ تلاشی برای آن نشده. امروزه این مفهوم در شیک پوشی اسپرزاتورا یک هدف محسوب میشود که همه برای رسیدن به آن تلاش میکنند.

کلمه اسپرزاتورا نشان دهنده بهترین نوع از شیک پوشی است. تلاش روزمره و دغدغه روزانه پوشیدن لباس  باعث خواهد شد که تلاش شما قابل مشاهده باشد و دیگران متوجه زحمت شما برای استایلتان خواهند شدو این خوشایند نیست. هدف از اسپرزاتورا این است که همه چیز طبیعی جلوه دهد و شما بتوانبد بدون زحمت و تلاش بسیار، فردی ذاتا جذاب و خوش لباس به نظر برسید. ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که چطورفردی ذاتا جذاب به نظر برسید. اسپرزاتورا هفت نکته مهم و کلیدی دارد که برای شیک پوشی لازم است رعایت کنید

استایل ایتالیایی جذاب

قانون اول: لباس هایی را انتخاب کنید که مناسب شما هستند

چه چیزی وقت شما را در انتخاب لباس برای میگیرد؟

بدیهی است که پاسخ بسیاری از آقایان این است که چگونه لباس ها را با یک دیگر ست کنند. زمانی که یک پیراهن آبی رنگ را از میان پیراهن‌های خود انتخاب میکنید یافتن کت و اکسسوریی که با آن ست شود کار آسانی نیست . به بیان دیگ رنگ پیراهن شما را در انتخاب هایتان محدود می‌کند. اما اگر رنگ پیراهن شما سفید یا طوسی باشد هر کت دیگری به آن خواهد آمد و شما خیلی سریع و بدون فکر و نگرانی می‌توانید استایل خود را بسازید. لباس‌هایی کژوال خنثی و طرح‌های ساده و کلاسیک (مثل راه راه و چهارخانه ریز و …) بسیار ترکیب پذیر هستندو با هر لباسی از هر رنگ و طرحی ست می‌شوند. پس سعی کنید اکثریت لباس‌های داخل کمد خود را از این مدل ها انتخاب کنید تا در ترکیب یک قدم جلو تر از دیگران باشید و شیک بودن را تجربه کنید

جالب است بخوانید  نحوه ست کردن رنگ های مختلف کت تک

قانون دوم: استایلیست مخصوص خود را داشته باشید.

شما برای انتخاب بهترین استایل و بهترین لباس متناسب با سبک زندگی و فرم بدنی خود به یک استایلیست متبحر نیاز دارید. این استایلیست فرم اندام، رنگ پوست و مو و شغل و شرایط زندگی شما را بررسی کرده و  طبق نیازهای شما بهترین پیشنهاد را برای شما پیشنهاد و انتخاب می‌کند. این کارباعث کاهش هزینه های جاری شما خواهد شد. زیرا که لباس‌های ضروری خود را خواهید داشت و بدین ترتیب استایل شما هم بدون تلاش جذاب خواهد بود.

قانون سوم: کمد لباس‌ها را از لباس های قدیمی و کهنه خالی کنید

مهم‌ترین قدم برای دست یافتن به اسپرزاتورا بررسی لباس هایی باشد که حالا دارید. همه لباس ها را بیرون بریزید. همه لباس هایی که دچار لک یا پارگی و یا آسیب غیرقابل ترمیم شده است را دور بریزید. پس از آن به لباس‌هایی که باقی مانده نگاه کنید، اگر از هر لباس یک یا دو عدد باقی مانده بود به خرید بروید و لباس های ضروری خود را تهیه کنید. این نکته را بدانید که خرید لباس‌های مشابه با روح اسپرزاتورا در تضاد نیست. این نشان دهنده شخصیت شماست.

 

قانون چهارم: از اکسسوری‌های جذاب و مینیمال استفاده کنید

هیچ کس از تاثیر اکسسوری‌ها در استایل مردانه غافل نیست. اکسسوری ها بار زیادی از شیک پوشی شما را به دوش میکشند اما بیشتر افراد از پرداخت پول زیاد برای خرید اکسسوری خودداری میکنند زیرا فکر میکنند که ارزش ندارد. از طرفی این تصور را دارند که اکسسوری‌های ارزان خیلی زود خراب می‌شوند. خرید اکسسوری‌های باکیفیت تاثیر چشمگیری روی جذابیت بدون تلاش استایل شما خواهد داشت و هزینه‌های شما برای خرید اکسسوری نیز در درازمدت کاهش خواهد داد.

جالب است بخوانید  تفاوت پیراهن های رسمی و کژوال چیست؟

قانون پنجم :  برای میهمانی ها آماده باشید

برای همه ما پیش آمده که هنگامی که قصد حضور در یک موقعیت جدی و مهم را داریم متوجه میشویم که هیچ چیز آماده نیست.. این به معنای آن است که شما در اصل برای این موقعیت آماده نبوده‌اید. فراموش نکنید اگر همیشه همه چیز را سر جای خود قرار دهید با چنین اتفاقاتی مواجه نخواهید بود. یک سیستم دقیق طراحی کنید و برای همه چیز جای مشخصی داشته باشید تا همیشه آماده و بدون تلاش خوش استایل باشید.

قانون ششم : طبق نیازن لباس بپوشید

حتما متوجه شده اید که وقتی در خانه برای تمرین و آمادگی برای ست کردن لباس ها، آن ها را با هم می‌پوشید استایل جذاب‌تری دارید تا زمان های دیگر. دلیل این مساله این است  که شما در منزل برای خودتان لباس می‌پوشید اما وقتی می‌خواهید بیرون بروید هدف شما تحت تاثیر قرار دادن دیگران است. همه ما به این که دیگران در مورد ما چه فکر می‌کنند اهمیت می‌دهیم اما دیگران هم دغدغه‌های خاص خود را دارند و فرصتی برای فکر کردن به این موضوع ندارند! پس همان استایلی که در خانه برای خودتان می‌سازید گاهی بهترین انتخاب برای شیک پوشی بدون تلاش است.

قانون هفتم : از استایل های متفاوت دیگران الگو بگیرید

سلبریتی‌ها همیشه الگویی عالی برای اسپرزاتورا هستند چون بدون تلاش شیک به نظر می‌رسند. در این شرایط الگو گرفتن و حتی کپی کردن از آن‌ها می‌تواند راهگشای شما برای رسیدن به شیک پوشی بدون تلاش باشد. این سلبریتی می‌تواند بازیگر مورد علاقه، خواننده محبوب و حتی یک مدل باشد که شما می‌توانید از او کپی کنید و مطمئن باشید که هیچ کس متوجه این کپی نخواهد شد. سعی کنید کسی را انتخاب کنید که از نظر ویژگی‌های ظاهری به او نزدیک هستید مثلا رنگ پوست و مو و فرم اندام او شباهت زیادی به شما دارد، با این کار کپی کردن رنگ و استایل این سلبریتی کمک می‌کند که شما هم به اندازه او شیک به نظر برسید بدون آن که فکر و تلاش زیادی برای این کار صورت گرفته باشد.

جالب است بخوانید  آداب انتخاب کت و شلوار مردانه مناسب برای جلسات کاری و اداری

 

مهم‌ترین آیتم ها در خوش استایلی آقایان

مقاله قبلی

چگونه شلوار جین را در تیپ خود به کار می برید؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *