اکسسوریپیراهن مردانهکراوات مردانه

پیراهن و کراوات مردانه به چند روش ست می شوند؟

0
ست پیراهن و کراوات گل نرگس

کراوات، یکی از پرکاربردترین اکسسوری های مردانه است. به بیان دیگر کراوات مرز بین استایل رسمی و اسپرت است. این نشان دهنده اهمیت بالای کراوات در استایل آقایان است. برخی از آقایان ، درباره نحوه ست کردن پیراهن با کراوات سوالات زیادی دارند؛

به عنوان مثال؛

  • آیا طرح کراوات مردانه را با پیراهن میتوان ست کرد یا خیر؟
  • در صورت ست شدن رنگ کراوات با پیراهن رسمی، ترکیب رسمی تری خواهد ساخت؟
  • آیا ست کردن پیراهن با کراوات مردانه در مراسم عروسی یا جلسه اداری متفاوت است؟

در ادامه تصمیم داریم تمام نکات مهم درباره ست کردن پیراهن با کراوات را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

  1. پیراهن تک رنگ و کراوات تک رنگ

در ابتدا راحت ترین و ساده ترین روش را بررسی میکنیم. جهت ست کردن کراوات و پیراهن مردانه، ترجیحا  از کراوات ساده و پیراهن ساده شروع کنید؛ در این روش لازم است فقط رنگ کراوات را با رنگ پیراهن ست کنید. البته به این معنی نیست که مجاز هستید هر کراواتی را با هر پیراهنی ست کنید. شما میتوانید به دو روش مختلف کراوات و پیراهن ساده مردانه را ست کنید .

  • ست کردن با رنگ های متضاد و متفاوت

مطمعناً بسیاری از مواقع این روش را برای پوشیدن پیراهن و کراوات با یکدیگر امتحان کرده اید. به طور مثال: پوشیدن پیراهن سفید با انواع رنگ های کراوات یا رنگ پیراهن آبی روشن خود را با کراوات قرمز رنگ ساده ست کرده اید. بهترین روش برای اینکه، کراوات ما جلوه ی بیشتری داشته باشد استفاده از رنگ های متفاوت می باشد. در پس زمینه ساده و سفید پیراهن، کراوات رنگی و ساده نیز جلوه بیشتری خواهد داشت.

  • ست کردن با رنگ های هم طیف یا هم خانواده

در اصل این روش، کلاسیک ترین روش برای ست کردن پیراهن و کراوات است. از گذشته تا حالا بسیاری از آقایان از این روش برای ست کردن کراوات ها با پیراهن استفاده می کرده اند. آیاشما هم معتقید که ست کردن کراوات با رنگ های هم طیف خود، آن را جذاب تر خواهد کرد؟قطعا همینطور است.

جالب است بخوانید  7 مدل محبوب و شیک پیراهن مردانه میان آقایان خوش استایل

به طور مثال: میتوانید پیراهن یاسی روشن یا صورتی روشن را با کراوات بنفش یا خرمایی ست کنید یا پیراهن آبی روشن را با سرمه ای ست کنید و …..

برای اینکار لازم است که برای پیراهن رنگی ملایم و برای کراوات رنگی هم طیف و جیغ انتخاب کنید. برای اینکه رنگ بهتر و جذاب تر را برای ست کردن پیراهن خود با کراوات پیدا کنید می توانید رنگ های متعددی امتحان کنید و در بین آنها رنگی را انتخاب کنید که با روحیاتتان سازگارتر و با پوستتان تناسب بیشتری دارد

سعی نکنید از رنگ هایی که شبیه به هم هستند برای ست کردن استفاده کنید! چرا که دیگر نه پیراهن شما نمایی خواهد داشت و نه کراوات شما دیگر نقش اکسسوری خواهد داشت.

  1. ست کردن پیراهن طرح دار با کراوات ساده و کراوات طرح دار با پیراهن ساده

برای انتخاب یک کراوات برای پیراهن طرح دار با چالشی تقریبا سخت مواجهید. در این روش تمرکز بیشتری را باید روی ست کردن رنگ کراوات با پیراهن گذاشت.

اصول ست کردن کراوات با پیراهن طرح دار به این صورت می باشد که رنگ کراوات با طرح زمینه پیراهن ست شود. در صورت طرح دار بودن کراوات نیز، می توانید برعکس این روش عمل کنید. هر رنگی که در کراوات شما بیشتر به کار رفته است را با پیراهن خود ست کنید. در نهایت با ترکیب طرح های متفاوت، بهترین گزینه را برای استایل خود انتخاب کنید.

  1. ست کردن کراوات طرح دار با پیراهن طرح دار

شاید فکر کنید که این روش  نسبت به دو ترکیب قبلی سخت تر است. کاملا حق باشماست. ترکیب دو آیتم طرح دار واقعا کار سختی است.

جالب است بخوانید  تفاوت پیراهن های رسمی و کژوال چیست؟

سومین روش برای ترکیب پیراهن با کراوات به این صورت است که، طرح کراوات با پیراهن شما باید متفاوت باشد. به بیان دیگر اگر کراوات شما چهارخانه یا راه راه است؛ نباید پیراهنتان نیز چهار خانه یا راه راه باشد. اگر می خواهید که پیراهن و کراوات را از یک طرح انتخاب کنید باید کراوات را با راه های درشت و پیراهن با راه راه ریز انتخاب کنید؛  یا برعکس در این صورت می توانید ست خوبی را برای خودتان خلق کنید و در روش دیگر، پیراهن های راه راه می توانید از کراوات، با طرح های ریز و نقطه های ریز در زمینه استفاده کنید. در هر صورت باید طرح کراوات با پیراهن شما متفاوت باشد.

معمولا بهترین روش برای ست کردن کراوات با پیراهن به این صورت می باشد که طرح روی کراوات بایستی از طرح پیراهن شما کمی درشت تر باشد.

جذاب بودن دیگر افسانه و رویا نیست!

مقاله قبلی

مردان جنتلمن چه اصولی را در استایل و پوشش خود رعایت میکنند؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اکسسوری