اسپرتاستایل مردانه

نگاهی به تیپ های بازیگران مرد سریال هیولا

0
استایل بازیگران فیلم هیولا

فیلم هیولا که در این روزها یکی از سریال های پربازدید است. هیولا که قصه امروز جامعه ما را به همگان نشان می دهد. هیولا فیلمی است که با طنز بسیار زیاد عمق فاجعه مشکلات ایران را به رخ می کشد. فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، شیلا خداداد، گوهر خیراندیش و محمد بحرانی اعضای اصلی ترکیب بازیگران «هیولا» هستند. اما ما می خواهیم امروزه به استایل بازیگران این فیلم بپردازیم.

فرهاد اصلانی_ شرافت هیولا گل نرگس

فرهاد اصلانی :

شخصیت اصلی قصه «هوشنگ شرافت» است که طی یک سری اتفاقات و بنابر شرایط، امانت خاندان خود یعنی «شرافت» را به باد می‌دهد. او نماینده افراد ترسو، متزلزل و باری به هر جهت است که اگر شرایط و آدم‌های اطرافش او را به سمت خوبی و وجدان بیدار هدایت کنند، به همان سو می‌رود، اگر هم غیر از این باشد و او در موقعیتی قرار گیرد که عوامل تهدیدکننده شرافت اش زیاد شود، به راحتی کوتاه می‌آید.

یکی از بازیگران معروف در سریال هیولا دقیقا فرهاد اصلانی است. مرد خوش بین و خوش قلب ساده دلی که خیلی معمولی لباس می پوشد. فرهاد اصلانی مرد ساده دلی که درکنار مهران مدیری ایفای نقش می کند. فرهاد اصلانی در فیلم هیولا معمولا از کت و شلوار های ساده با رنگ هایی مانند قهوه ای استفاده می کند که بتواند آن حس سادگی را به بیننده منتقل کند. فرهاد اصلانی در این فیلم با پوشیدن لباس مردانه ساده و مدل مو های ساده می خواهد خوش قلبی و خوشبینی و سادگی زندگی خود را به بیننده ها برساند.

فرهاد اصلانی بیشتر از کت و شلوار های ساده و یا راه راه استفاده می کند زیرا این نیز باعث می شود که در ذهن بیننده زندگی معمولی با سطح مالی متوسط این قشر را به رخ بیننده برساند.

جالب است بخوانید  مردان جنتلمن چه اصولی را در استایل و پوشش خود رعایت میکنند؟

فرهاد اصلانی در نقش شرافت همان کاراکتری را دارد که در کارهای قبلی مدیری سیامک انصاری نقش‌شان را بازی می‌کرد. اصلانی با همان بازی نرم‌اش و بدون تلاش برای به چشم آمدن از تماشاگر خنده می‌گیرد.

مهران مدیری هیولا گل نرگس

مهران مدیری :

«کامران کامروا» با بازی مهران مدیری، همان کسی است که شرافت «هوشنگ» را هدف گرفته و همه آتش‌ها را به پا کرده است. او در این سریال نماد قدرت و ثروت است و با استفاده از این دو همه کارهایش را پیش می‌برد. کامروا نماینده قشر سرمایه‌دار و ظالمی است که قشر ضعیف و مظلوم از او دل پری دارند. همان فرد حقه‌بازی که مردم او را با صفت‌هایی مانند مال‌مردم‌خور می‌شناسند.

مهران مدیری در این فیلم نقش یک آدم با پرستیژ پول دار را ایفا می کند که می خواهد با استایل خود قدرت خود را به رخ بقیه بکشد. مهران مدیری در این فیلم عضو هیئت مدیره مؤسسه خاک پای فرهنگیان و رئیس تمام هییت مدیره‌ ها است. در این نقش مهران مدیری همیشه استایل های کلاسیکی می زند تا بتواند این سمت رئیسی خود را بیشتر به بیننده نشان دهد.

مهران مدیری در این فیلم هنگامی که در زمینه های کاری خود ایفای نقش می کند از یک دست کت و شلوار طوسی با پیراهن سفید استفاده می کند تا بتواند در آن لحظه این حس را مخاطبین نشان دهد. همچنین مهران مدیری در جاهایی از فیلم که می خواهد قدرت خود را به هوشنگ نشان دهد از رنگ های تیره مانند مشکی و یا سرمه ای استفاده می کند. برای مثال یک دست کت و شلوار سرمه ای با پیراهن آبی اقیانوسی و یا یک دست کت و شلوار مشکی با یک پیراهن سفید. که خود رنگ مشکی نشان دهنده قدرت یک فرد است.

جالب است بخوانید  3 اشتباه رایجی که آقایان در پوشیدن کت و شلوار مرتکب می شوند کدام است؟

اما در برخی از قسمت های سریال از کاپشن های جین و کاپشن های چرم استفاده می کند. به نظر برخی از منتقدان این فیلم مهران مدیری با این استایل ها می خواهد سطح خوب بودن وضع مالی خود را به بیننده ها نشان دهد.

همچنین مهران مدیری با استفاده از ترکیب رنگ های مناسب در استایل های خود در این فیلم می خواهد به بینندگان این حس را القا کند که به عنوان رئیس هیئت مدیره شرکت بسیار خوشتیپ و خوش لباس است . برای مثال او در یکی از استایل های خود از یک کاپشن قهوه ای رنگ چرم استفاده کرده است که آن را به خوبی با یک پیراهن خردلی رنگ ست کرده است . مهران در نقش کامران کامروا به خوبی توانسته با طرز لباس پوشیدن خوب نوع شان اجتماعی خود را به بیننده انتقال دهد.

محمد بحرانی :

محمد بحرانی در نقش مهیار مهرافزون ( غضنفر چمچاره ) صاحبخانه هوشنگ به حساب می آید. (غضنفر چمچاره) یا همان (مهیار مهرافزون) که نقش او را محمد بحرانی بازی می‌کند، ابتدا برای خانواده (هوشنگ شرافت) کار می‌کرده، اما حالا که بعد از گذشت سال‌ها به ثروت رسیده، در جایگاه صاحبخانه هوشنگ قرار گرفته و او را تحقیر می‌کند.

او نمونه کاملی از افراد تازه‌به‌دوران‌رسیده و نوکیسه است که وقتی بنابر شانس یا چرخش روزگار به نان و نوایی می‌رسند‌، سعی می‌کنند با زرق‌وبرق اموال شان چشم دیگران را کور کنند. محمد بحرانی در این نقش سعی می کند بیشتر از استایل های مدرن و به اصطلاح توی دیدتری استفاده کند که بگوید ما خیلی پول داریم.

جالب است بخوانید  مهم‌ترین آیتم ها در خوش استایلی آقایان

بیشتر استایل های او در این نقش به گونه است که معمولا رنگ های ست را با هم انتخاب می کند. برای مثال یک کت با تنالیته بنفش خود را در نقشش با یک پیراهن نزدیک به بنفش تن می کند. در بیشتر لباس های او در این سریال می بینید که معمولا کت خود را از پارچه های براق انتخاب می کند زیرا می خواهد به بیننده برساند که او در پی نشان دادن زرق و برق تمام اموال خود به دیگران است.

نقش گدا :

در سریال «هیولا»، شخصیت گدایی وجود دارد که همیشه سر راه اهالی محل نشسته و دستش را جلوی «هوشنگ» دراز می‌کند تا از او پول بگیرد. این گدا هر وقت که «هوشنگ» وجدان درد می‌گیرد و کار خلافی انجام می‌دهد، از او پول می‌گیرد تا کار خطایش جبران شود. شخصیت «گدا» نماینده افراد سودجو یا منفعت‌طلبی است که همیشه تلاش می‌کنند از موقعیت پیش‌آمده به نفع خود استفاده کنند و از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرند. استایل او را که نگاهی بیاندازید می بینید که از لباس هایی استفاده کرده که بتواند هوشنگ را به موقع راضی کند و به نفع خود پول بگیرد.

در پایان

در حالت کلی در سریال هیولا خیلی مبتکرانه و هوشمندانه مطابق با شخصیت بازیگران در نقش های مختلف طراحی لباس شده است.

 

 

با این کفش ها استایل رسمی خود را دگرگون کنید!

مقاله قبلی

مهم ترین نکات در انتخاب پیراهن مردانه مناسب چیست؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اسپرت