استایل مردانه

مردان جنتلمن چه اصولی را در استایل و پوشش خود رعایت میکنند؟

0

با رشد تکنولوژی و شبکه های مجازی محتوی محور متوجه رشد و پیشرفت مد مردانه هستیم. از این رو کتاب و مقالات بسیاری درباره استایل آقایان نیز منتشر شده است.  اما با این حال پیداست که کماکان اصل ساده پوشی مهم ترین فاکتور برای خوش استایلی مردان محسوب می شود. در ادامه به عوامل و فاکتورهایی که یک جنتلمن به آن نیاز خواهد داشت را بررسی می کنیم. تا انتها با گل نرگس همراه باشید.

مهم ترین قانون در طراحی لباس برای آقایان راحتی لباس است. این قانون میگوید تمامی مردان و زنان در هر سنی باید لباسی بپوشند که در عین خوش استایلی، احساس راحتی نیز داشته باشند. بدر اصل باید تمام پوشاک و لباس هایی که منتظرید روزی اندازه شما بشوند باید دور ریخته شوند؛ چون حالا برای شما اندازه نیستند.

راحت بودن یا ناراحت بودن لباس شما به سادگی از زبان بدن و فرم شما برای دیگران قابل درک خواهد بود. پس فراموش نکنید که در استایل خود راحتی را در اولویت خود قرار دهید.

طبق قانون اول شیک پوشی:

آقایان برای این که خوش تیپ باشند باید انتخاب های راحتی داشته باشند. لباس راحت به لباسی گفته می شود که شما در آن به خوبی حرکت کنید. آرامش داشته باشید، لبخند زده و حس خوبی داشته باشید و مهم تر از همه در برابر دیگران به عنوان یک جنتلمن رفتار درستی داشته باشید.

شخصی دوزی انتخاب مردان جنتلمن 

همه میدانیم که جنتلمن ها شخصی دوزی و کت و شلوار دست دوز را به کت و شلوارهای سری دوزی ترجیح میدهند. زیرا لباس های مردانه دست دوز کاملا اندازه شما هستند و هیچ خطای اندازه گیری در آن ها نیست. هم چنین از بهترین پارچه ها در دوخت آن استفاده می شود؛ بسیار خوش دوخت است و خیاط تمام هنر خود را با نهایت سلیقه و آرامش و ذوق به کار میگیرد.

لباس های دست دوز چون کاملا اندازه و متناسب با فرم اندام طراحی و دوخته می شوند؛ در خوش استایلی و جنتلمن نشان دادن شما تاثیر شگرفی خواهد داشت.

اکسسوری مردانه؛ جذابیت بی انتها

پوشیدن کت و شلوار به تنهایی برای خوش استایلی شما کافی نیست. بلکه شما باید با ظرافت به استایل خود یک هارمونی چشم نواز ببخشید.  یعنی شما باید از اکسسوری های مختلف و متناسب با استایل خود استفاده کنید.

فراموش نکنید که آقایان شیک پوش هیچ وقت دکمه های سر آستین را از استایل خود خارج نمیکنند .چرا که  میدانند این اکسسوری در هارمونی  استایل کلاسیک مردانه تا چه اندازه نقش دارد. دکمه سر آستین نوعی اکسسوری مردانه است که علیرغم ابعاد کوچک در نظم بخشیدن به استایل مردانه عملکرد فوق العاده ای دارد.

کراوات!

اکسووری جذابی که از استایل آقایان هیچ گاه حذف نمی شود و باید در انتخاب آن دقت زیادی به کار برد . کراوات به عنوان یک اکسسوری وظیفه دارد شما را به عنوان یک جنتلمن خوش تیپ و کشیده نشان دهد. در انتخاب کراوات مناسب باید ابتدا به مکان پوشیدن کراوات توجه کنید . در جلسات رسمی و میهمانی ها از کراوات هایی به رنگ آبی تیره ، قرمز ، بنفش و کله غازی با طرح های مینینال میتوانید استفاده کنید. خوب است بدانید که همواره رنگ کراوات باید از رنگ پیراهن تیره تر باشد.

اکسسوری بعدی پوشت است. پوشت به دستمال جیبی تزیینی آقایان گفته میشود که تا دهه قبلی میلادی آن را با کراوات ست میکردند اما در دهه جدید میلادی با جسور شدن استایل ها و تیپ ها این محدودیت برای پوشت ها از بین رفته است . پوشت اکسسوری است که به اندازه ساعت و عطر مهم و تاثیر گذار است

پاپیون اکسسوری است که با کت های تاکسیدو یک ترکیب محشر و منحصر به فرد ایجاد میکند .پاپیون هنگامی استفاده میشود که شما میزبان یک میهمانی رسمی باشید.

کفش مناسب

کفش ؛ یک فاکتور مهم که تاثیر آن بر استایل شما اصلا پوشیده نیست. بخش بسیاری از شیک پوشی آقایان خصوصا مردان جوان به انتخاب کفش مناسب، تناسب آن با رنگ شلوار و سن شما بستگی دارد.

بدین معنی، کفشی که شما در مراسم های مختلف می پوشید باید مناسب سن شما باشد. هم چنین هارمونی استایل و ترکیب کت و شلوار ، پیراهن و اکسسوری های شما را با فرم خود به هم نریزد.

بدین ترتیب لازم است از پوشیدن کفش هایی که با استایل شما تناسب ندارند خودداری کنید تا دیگران به شما دیدگاه بدی نداشته باشند.

 

جالب است بخوانید  چگونه شلوار جین را در تیپ خود به کار می برید؟

 

پیراهن و کراوات مردانه به چند روش ست می شوند؟

مقاله قبلی

راهنمای انتخاب لباس مناسب برای مردان لاغر اندام و بلند قد

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *