استایل مردانهرسمیکت و شلوار

کت و شلوار طرح دار را چگونه ست کنیم؟

0
کت شلوار مردانه طرحدار

در گذشته، کت و شلوار  مردانه طرح‌دار بین مردان از محبوبیت زیادی برخوردار بود. اما با گذشت زمان، طرح‌ها جای خود را به سادگی دادند و مردان به سمت کت و شلوار های ساده و تک رنگ تمایل پیدا کردند. اما اکنون چند سالی است که کت و شلوار های دارای طرح و الگو دوباره راه خود را میان مد و فشن مردان باز کرده‌اند.

حال مردانی که به هماهنگ بودن لباس‌های خود، اهمیت زیادی می‌دهند، سوالات زیادی در رابطه با نحوه ست کردن کت و شلوار طرح دار با پیراهن و باقی اکسسوری‌های مردانه دارند. ما در این مطلب می‌خواهیم اصول این ست کردن را توضیح دهیم و به سوالات مربوط به آن پاسخ دهیم.

چه طرحی برای کت و شلوار زیبا است؟

ابتدا بهتر است در رابطه با طرح‌های کت و شلوار که شما می‌توانید انتخاب کنید صحبت کنیم.

طرح خط عمودی:

بین کت و شلوارهای طرح‌دار، ساد‌ه‌ترین طرح، خط‌های عمودی (راه راه) است. طرح راه راه، علاوه بر جذابیتی که به شما اضافه می‌کند، شما را لاغرتر نیز نشان داده و ظاهری زیبا و متناسب به شما می‌دهد. این طرح کت و شلوار تقریبا با هر پیراهنی ست می‌شود.

در حالت کلی بهتر است با کت و شلوار طرح‌دار، پیراهن، کراوات و پوشت ساده و تک رنگ بپوشید. اما اگر آن‌ها را هم می‌خواهید طرح‌دار انتخاب کنید، حتما دقت کنید که از طرحی متفاوت با طرح کت استفاده کنید. برای مثال در اینجا که طرح کت، راه راه است، طرح بقیه را می‌توانید شطرنجی یا نقطه نقطه انتخاب کنید.

جالب است بخوانید  نحوه ست کردن رنگ های مختلف کت تک

طرح شطرنجی:

دومین طرحی که می‌توانید برای کت و شلوار انتخاب کنید، طرح شطرنجی است. طرح‌های شطرنجی در اندازه‌ها، رنگ‌ها و تنظیمات بسیار متنوعی وجود دارند و می‌توان آن‌ها را تقریباً با هر چیزی پوشید.

طرح استخوان شاه ماهی:

شناخته شده‌ترین الگوی کت و شلوار سنتی، طرح استخوان شاه ماهی است. این طرح همانند مستطیل‌هایی است که بصورت اریب کنار هم قرار گرفته‌اند.

طرح نقطه نقطه‌:

طرح نقطه نقطه‌ را هم همانند طرح راه راه می‌توان با پیراهن و کراوات ساده ست کرد. همچنین می‌شود از طرح مخالف آن مانند خط عمودی برای اکسسوری‌ها استفاده کرد.

طرح بته جقه:

اغلب طرح بته جقه بر روی کراوات‌ها دیده می‌شود. اما کت و شلوار با طرح بته جقه هم بین مردان محبوب است. این طرح بر روی هر لباسی که باشد از نظر بصری جذاب است و جلب توجه می‌کند.

چه پیراهن و کراواتی را با کت و شلوار طرح دار ست کنیم؟

سعی کنید در ست کردن پیراهن و کراوات و پوشت، با این نوع کت‌ها، محتاطانه رفتار کنید. بهتر است اکسسوری‌هایی که انتخاب می‌کنید، همگی ساده و تک رنگ باشند. بدین ترتیب، بدون ایجاد جلوه‌ای ناموزون، طرح الگوی کت و شلوارتان برجسته خواهد شد.

با تکمیل رنگ پیراهن و کراواتتان با رنگ غالب موجود در کت و شلوار، ظاهر خود را رسمی نگه دارید.

آیا می‌شود پیراهن و کراوات طرح‌دار انتخاب کنیم؟

با اینکه پیشنهاد ما به شما این است که این کار را نکنید؛ اما در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، می‌توانید. اما سعی کنید الگوها را با دقت با هم ترکیب کنید. شما می‌توانید از چندین طرح به صورت ترکیبی استفاده کنید.

جالب است بخوانید  استایلی مدرن با این شلوار جذاب

مهم‌ترین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که الگوها و طرح‌هایی را انتخاب کنید که از نظر بصری متمایز باشند تا هیچ اثر ترکیبی بدی به وجود نیاید. همچنین مطمئن شوید که در رنگ پیراهن، کراوات و سایر اکسسوری‎ها تضاد ایجاد کنید. اگر هوشمندانه این کار را انجام دهید، می توانید لباس‌هایتان را از سر تا پا، طرح‌دار کنید.

طرح‌ها را از کوچک به بزرگ مرتب کنید!

یک قانون خوب در رابطه با پوشیدن چندین لباس طرح‌دار با هم وجود دارد و آن این است که طرح‌های کوچک‌تر و ملایم‌تر به بدنتان نزدیک‌تر باشند و اجازه دهید هنگام حرکت به سمت بیرون، این طرح‌ها بزرگ‌تر و جسورتر شوند.

برای مثال، پیراهن‌های کمرنگ یا ساده با طرح‌های ریز را زیر کت و شلوار بپوشید. و الگوی واضح مانند شطرنجی را برای خود کت و شلوار نگه دارید.

اکسسوری‌ها را چطور ست کنیم؟

کلاه باید در طرح و رنگ با کت و شلوار یکسان باشد. اگر پالتو پوشیده‌اید، طرح پالتو با طرح کت و شلوار می‌تواند مطابق باشد، یا طرح پالتو کاملا ساده با رنگی متضاد با رنگ کت باشد. کفش، کمربند، بند ساعت بهتر است رنگ یکسان داشته باشند و همگی از یک جنس باشند. پوشت و کراوات نیز بهتر است ساده و همرنگ با رنگ غالب کت و شلوار باشند.

چرا در پاندمی کرونا خدمات پشتیبانی شبکه افزایش یافت؟

مقاله قبلی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *