اسپرتاستایل مردانهکژوالمد و استایل

راهنمای ترکیب رنگ لباس برای آقایان

0
نحوه ست کردن رنگ لباس های مردانه

شما به عنوان یک آقا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که ترکیب رنگ ها چقدر در استایل شما و خوشتیپ بودن و بدتیپ بودن شما تاثیرگذار است ؟

تا به حال شما به این فکر کرده اید که هنگام خرید یک لباس به چه اندازه به ترکیب رنگ ها توجه می کنید ؟

ترکیب رنگ ها در استایل شما آنقدر مهم است که گاهی انتخاب نادرست رنگ ها باعث می شود شما را از یک آقای خوش تیپ به یک آدم بد تیپ تبدیل می کند.

شما آقایان باید بدانید انتخاب درست رنگ ها باعث می شود ظاهر شما همیشه شکیل تر باشد. همیشه باید بدانید آقایان با داشتن ترکیب رنگ های متناسب استایلی خواهند داشت که تعادل بیشتری دارد. ترکیب رنگ باعث تعادل در لباس ها می شود و علاوه بر این ها باعث می شود که پوشش شما بدون نقص و کامل به نظر برسد.

ترکیب رنگ های مناسب باعث می شود شما استایل همیشه خاصی داشته باشید و خوشتیپ باشید همچنین تحولی بزرگ در استایل خود همیشه به وجود بیاورید.

شاید برای شما آقایان سوال پیش بیاید که چگونه رنگ ها را درست انتخاب کنیم ؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم شما با خواندن این مقاله خواهید فهمید که چگونه رنگ ها را باهم درست ترکیب کنید .

چگونه رنگ لباس ها را ست کنیم؟

اصول ترکیب رنگ لباس ها :

اصول ترکیب رنگ های لباس ها برای بیشتر آقایان در اکثر مواقع بسیار سخت است. اگر می خواهید شما نیز مانند فروشنده ها راحت رنگ لباس ها را ترکیب کنید می توانید از راهنمای رنگ های که به صورت دایره ای است استفاده کنید زیرا آن یک روش کاربردی برای ترکیب رنگ ها به حساب می شود.

جالب است بخوانید  چگونه میتوانم شلوار کتان را با انواع کفش ها ست کنم؟

شما می‌توانید با استفاده از این دایره رنگی، رنگ‌های مکمل، متضاد و همچنین مشابه را بشناسید. در دایره رنگی، رنگ‌های مکمل رو به روی هم قرار می‌گیرند. شما اگر با استفاده از این رنگ های مکمل لباس های خود را انتخاب کنید جذاب تر خواهید بود. به همین دلیل است که برای راحتی تشخیص رو به روی هم قرار دارند. رنگ‌های مشابه در کنار هم ردیف شده‌اند. این رنگ‌ها هم می‌توانند در کنار هم ترکیب رنگی خوبی درست کنند. رنگ‌های سه‌گانه که با قرار دادن یک مثلث متساوی‌الاضلاع روی دایره رنگ‌ها به دست می‌آید، تقریباً مشابه هم هستند ولی استفاده از آن‌ها در کنار هم می‌تواند کاملاً ریسکی باشد. گذشته از دانستن دایره رنگ‌ها و خاصیت آن، برای ایجاد یک ترکیب رنگی مناسب، باید به سبک‌های لباس پوشیدن و همچنین تجربیات خودتان نیز تکیه کنید.

رنگ های مناسب رنگ سرمه ای :

هنگامی که از رنگ سرمه ای برای لباس هایتان استفاده می کنید بهتر است دیگر لباس هایتان را از رنگ های تیره استفاده نکنید. زیرا در این صورت استایل شما فوق العاده سیاه و خفه به نظر می رسد. به جای استفاده از رنگ سیاه برای دیگر لباس های خود از رنگ های سفید و بژ استفاده کنید.

برای مثال برای جذاب شدن استایل خود می توانید از یک تی شرت سفید و یک کت سرمه ای استفاده کنید که یک استایل کلاسیک برای شما خواهد بود. این استایل یک استایل مناسب برای مراسم و مناسبت های شما به حساب می آید. استفاده از رنگ صورتی می تواند رنگ سرمه ای را بپوشاند و رنگ آبی می تواند خیلی رنگ مشابهی برای سرمه ای باشد. اما رنگ قرمز می تواند مکمل خوبی برای سرمه ای باشد.

جالب است بخوانید  لباس مردانه در ماه محرم

رنگ های مناسب برای رنگ های قرمز تند :

رنگ بورگاندی، از آن دسته از رنگ هایی است که شیک بودنش برای همه ی آقایان مشخص است و معمولا آقایان لباس هایی با رنگ بورگاندی (قرمز تند ) را دوست دارند. اما در بعضی از موارد آقایان در ترکیب این رنگ با رنگ های دیگر دچار مشکل می شوند . مخصوصاً آقایانی که  اطلاعاتی در مورد انواع ترکیب رنگ‌ها ندارند نمی دانند چطور به راحتی این رنگ را ترکیب کنند. این نکته را باید بدانید برخلاف رنگ‌هایی همانند سیاه و سفید با پوشیدن بورگاندی، انتخاب‌های محدودی خواهید داشت. فقط چند انتخاب هوشمندانه برای لباس بورگاندی شما وجود دارد. استفاده از رنگ سرمه‌ای می‌تواند ترکیبی، کلاسیک و جاودانه که هیچ‌وقت قدیمی شده است را ایجاد کند. با این حال، رنگ‌های خنثی، همانند سیاه، سفید، خاکستری و همچنین قهوه‌ای در رتبه‌های بعدی می‌توانند خوب عمل کنند.

رنگ های مناسب رنگ سبز :

رنگ سبز جز آن دسته از رنگ هایی است که بسیار انعطاف پذیر است و معمولا با همه رنگ های دیگر سر سازگاری بیشتری دارد. به همین دلیل است که آقایان در کمد لباس هایشان، لباس های بسیار زیادی به این رنگ دارند. اما یک نکته را باید برای رنگ سبز همیشه دقت کنید و آن هم این است که همیشه رنگ های مکمل رنگ سبز را باید در نظر بگیرید. رنگ‌هایی همانند سبز تیره، زیتونی می‌توانند اولین انتخاب‌های هم رنگ شما باشند. یا می‌توانید از رنگ ساده‌ای استفاده کنید که در ترکیب رنگی شما، رنگ سبز بیشتر از دیگر رنگ‌ها به چشم بیاید. به همین دلیل، می‌توانید از رنگ سیاه که هیچ‌وقت ارزش رنگ سبز را کم نمی‌کند استفاده کنید. به همین ترتیب می‌توانید از رنگ‌های سفید، قهوه‌ای، قرمز بورگاندی و سرمه‌ای استفاده کنید.

جالب است بخوانید  نکاتی که در انتخاب هر شلوار مردانه باید به آن دقت کنید!!!

ست رنگ بژ

رنگ مناسب با رنگ بژ :

همان طور که می دانید رنگ بژ جز دسته بندی رنگ های روشن است. شاید به نظر شما چون بژ جز رنگ روشنی است پس هر رنگی را می توانید با آن ست کنید اما باید بگویم که این گونه نیست و بهترین رنگ‌هایی که می‌توانید با بژ آن‌ها را ترکیب کنید، سفید، آبی و قهوه‌ای مایل به قرمز است.

اما آقایان باید در مورد رنگ بژ همیشه دقت کنند که آنچه که همراه بژ می‌خواهید بپوشید دقت داشته باشید، رنگ‌هایی که پایه رنگی آن‌ها زرد است، پوشیدنشان با رنگ بژ کمی ریسکی است. اگر شما لباسی با پایه رنگی زرد دارید، بهتر است رنگ‌هایی همانند قهوه‌ای، سرمه‌ای و بلوطی استفاده کنید.

رنگ های مناسب رنگ مشکی :

تا از مشکی صحبت می کنیم آقایان همیشه یک نفس راحت می کشند و می گویند آن را که با همه چی می شود ست کرد اما باید بگویم اشتباه است.

درست است رنگ سیاه یک رنگ همه کاره است اما بعضی از رنگ ها هستند که باعث می شوند که استایل شما با مشکی بسیار جذاب تر و بهتر شود. برای مثال رنگ سفید یک رنگ بسیار مناسبی برای ترکیب با مشکی است زیرا آن یک تعادل بسیار موزون بین روشنایی و تیرگی ایجار می کند. رنگ های روشن دیگر مثل صورتی روشن و آبی نیز همین کار را برای مشکی ایجاد می کند.

 

چگونه شلوار جین را در تیپ خود به کار می برید؟

مقاله قبلی

چگونه با کت و شلوار رنگی جذاب تر شویم؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در اسپرت