استایل مردانه

راهنمای انتخاب لباس مناسب برای مردان لاغر اندام و بلند قد

0

انتخاب پوشش مناسب برای بسیاری از افراد می تواند فرآیندی چالش زا باشد اما جای نگرانی هم وجود ندارد. ما اینجا هستیم که به شما در این انتخاب کمک کنیم. همه افراد چاق ادعا میکنند که لباس ها همه برای افراد لاغر دوخته میشوند و افراد لاغر عکس این ادعا را دارند. با اینکه ادعای هر دو گروه کمی اغراق آمیز است باید گفت لباسها طبق چارت بندی سایز دوخته میشوند. آن چه واضح است ان است که هر دو دسته خوب است بدانند اصول لباس پوشیدن بر اساس فرم بدن است. آن چه در این مقاله میخوانید بررسی سبک لباس پوشیدن مناسب افراد لاغر است؛ پس با گل نرگس همراه باشید

کدام لباس و پوشاک برای افراد لاغر مناسب است؟

اگر شما فردی لاغر اندام هستید پس می توان با قطعیت گفت که  وزن شما پایین است. این موضوع میتواند یک چالش برای انتخاب لباس باشد پس باید برای انتخاب لباس مناسب وقت بسیاری بگذارید. هرچند لباس تاثیر بسیاری دارد اما بهتر است که با رژیم و  غذای مناسب به فکر افزایش وزن و رسیدن به وزن مطلوب باشید.

اما در هر صورت این مقاله برای شما آماده شده است که با وزن و ظاهر بدنی خود لباس انتخاب کنید.  در انتخاب  پوشاک آقایان برای مردان لاغر باید به ۴ مورد توجه کرد: سایز، رنگ، طرح و جنس

در ادامه این موارد را بررسی می کنیم

  • سایز

لباس اندازه بپوشید!

ممکن است شما هم به مانند بسیاری دیگر فکر کنید لباس گشاد، لاغری اندام شما را می پوشاند اما این لباس ها شما را از لحاظ بدنی لاغر تر  از آنچه که هستید نشان می دهند. این در مورد لباس های تنگ نیز صادق است بدین ترتیب همواره لازم است همیشه لباسی بپوشید که اندازه شماست.

به شانه لباس دقت کنید. درز شانه لباس باید حتما روی شانه هایتان قرار بگیرد اگر پایین تر باشد قطعا مناسب شما نیست و بدن شما را افتاده نشان می دهد. آستین لباس هم نه باید تنگ باشد نه گشاد چون در هر صورت لاغر بودن بازوهایتان نمایان می شود. در انتخاب شلوار هم باید به این مورد دقت کنید. استفاده از کت و شلواری که اندازه شما باشد یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست.

 

  • رنگ

از لباس های رنگ های روشن استفاده کنید.

لباس هایی که به رنگ روشن هستند طیف های بیشتری از نور را انعکاس میدهند بدین ترتیب بدن شما بزرگتر و پهن تر دیده می شود. به بیان دیگر خطای دید باعث چاق تر دیده شدن شما می شود. هم چنین واضح است که لباس های با رنگ های تیره باعث می شوند شما لاغرتر  از آن چه هستید دیده شوید، پس تا جایی که امکان دارد رنگ های تیره را امتحان نکنید پس می توان ننیجه گرفت این رنگ ها نه تنها لاغری شما را می پوشانند بلکه به شما کمک می کنند خوش هیکل تر دیده شوید.

  • طرح

مناسب ترین لباس برای شما لباس های راه راه افقی است.

در اصل لباس هایی با راه راه افقی با خطای دید باعث می شود بدنتان پهن تر بنظر برسد. شاید باعث چاق به نظر رسیدن نشود اما قطعا لاغری شما را خواهد پوشاند. استفاده از لباس های چند لایه نیز می تواند گزینه مناسبی باشد لباس های یقه هفت را کنار بگذارید و بیشتر سراغ لباس های یقه دار مثل یقه اسکی بروید. در انتخاب شلوار به سراغ گزینه های راسته بروید و شلوار لوله تفنگی نپوشید. این شلوارها در قسمت ساق پا تنگ تر می شوند و پای شما را لاغرتر نشان می دهند. هم چنین استفاده از شلوار های دم پا بعلت اینکه در قسمت ساق گشاد ترند گزینه ی مناسب برای افراد لاغر می باشند.

  • جنس و بافت

بافت های حجیم برگ برنده شما محسوب می شود.

لباس هایی که حجیم هستند یا از ضخامت مناسبی برخوردارند میتوانند لاغری شما را پنهان کنند پس گزینه مناسبی برای شما محسوب می شود. مانند بافت ها یا بارانی ها یا پارچه های ضخیم  این لباس ها در روزهای سرد سال بهترین هستند. خوشبختانه در این فصول تنوع انتخاب بالاتری دارید. اما در روزهای گرم تابستانی با پوشیدن لایه ای چند لباس نازک و سبک با رنگ و طرح روشن چاق تر دیده شوید. البته دقت کنید در لباس های چند لایه حتما هارمونی رنگ بهره بگیرید.

 

جالب است بخوانید  راهنمای پوشیدن کت و شلوار رنگی مردانه

 

مردان جنتلمن چه اصولی را در استایل و پوشش خود رعایت میکنند؟

مقاله قبلی

چگونه می توان پیراهن و کراوات را با کت و شلوار مشکی ست کرد؟

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *