کفش مردانه

بررسی سه کفش رسمی که مردان بیشتر میپسندند.

0
بررسی کفش های رسمی گل نرجس (

کفش مردانه از اجزای ثابت استایل مردانه است و همه ما به خوبی این را میدانیم که بدون کفش نمیشود از خانه خارج شد در یک دیدار اولین چیزی که جلب توجه میکند کفش ها هستند . کفش ها نشانگر شخصیت افراد هستند پس بسیار مهم است بهترین  نوع کفش را متناسب با نوع سبک لباستان انتخاب کنید . بسته به نوع استایل کفش مردانه مناسب نیز متفاوت است که در ادامه بررسی میکنیم.

سه کفش رسمی مردانه برتر

کفش آکسفورد

کفش آکسفورد مردانه _ گل نرجس

رسمی ترین و کلاسیک ترین نوع کفش cap toe axford نام دارد . این مدل کفش با بند های آن شناخته میشود .برروی این کفش سوراخ هایی برای عبور بندها قرار داده شده است که نشان اصلی این کفش ها هستند .این کفش زیبا به سادگی با کت وشلوار های رسمی ست میشود و انتخاب نهایی بسیاری از آقایان برای میهمانی ها و جلسات است . داشتن کفش آکسفورد برای همه آقایان واجب است به نسبت متریالی که در ساخت این کفش بکار میرود قیمت و ماندگاری بیشتری دارد .ناگفته نماند اگر متریال استفاده شده در این کفش ضمخت وضخیم باشد ازمیزان  رسمی بودن آن میکاهد .یک جفت کفش آکسفورد مشکی لازمه همه آقایان است چون که به راحتی با کت و شلوار و شلوار پارچه ای ست میشود .

 

کفش بروژ

کفش بروژ مردانه _ گل نرجس

کفش رسمی که بخاطر طراحی های سوزنی خود به راحتی با شلوار جین و پارچه ای نیز ست میشود. این کفش اسکاتلندی ایرلندی در رنگ های قهوه ای روشن و مشکی خود محبوبیت بیشتری دارد . این کفش مناسب جشن ها و میهمانی های دوستانه است از علت های محبوبیت سبک brogue این است که  استحکام و دوام خود را از دست نداده است و اگرچه مدل کلاسیک آن با چرم قهوه‌ای طراحی شده است اما در حال حاضر چندین رنگ، سبک و جنس شامل چرم براق و جیر از آن وجود دارد.در گذشته این کفش از پوست حیوانات تهیه میشد و برای خروج رطوبت از کفش بر روی آن سوراخ های ریزی ایجاد شده بود . با مرور زمان این سوراخ ها شکل تزئینی به خود گرفتند و بر اساس این روزنه ها به چهار دسته full brogue ، half brogue ، quarter brogue و lognwin brogue  تقسیم شدند .

جالب است بخوانید  بررسی 6 آیتم ترکیب پذیر کژوال و رسمی روزمره

ساده ترین مدل این کفش ها یک چهارم بروژ است( quarter brogue )  که از کمترین سوراخ های تزیینی برخوردار است و قسمت میانی آن کاملا ساده است. این مدل بهترین انتخاب برای محل کار و رفت و امدهای روزانه است . مدل رسمی دیگر این کفش نیم بروژ است که در قسمت پنجه با طرح های زیبایی تزیین شده است . به علت رسمی بودن این کفش میتواند جایگزین کفش آکسفورد شود . در ادامه این کفش ها کفش های تمام بروژ هستند که کل روی کفش با روزنه ها به صورت یک دست تزیین شده اند .این کفش مناسب میهمانی ها است و رسمی نیست . همچنین کفش باله دار بروژ که یک کفش تمام کار شده است نیز به علت غیررسمی بودن مناسب میهمانی ها و دیدار های دوستانه است .

کفش های بروژ را میتوان در ست ها و استایل های مختلفی استفاده کرد به عنوان مثال  میتوان آن را با انواع مختلفی از لباس‌ها از شلوارهای جین تنگ آبی و پیراهن‌های ساده‌ی یقه‌هفت تا شلوارها و پیراهن‌های کتان پوشید. امروزه حتی می‌توان بروژ کلاسیک را همراه با کت و شلوار مردانه  پوشید.

کفش لوفر loafer

کفش لوفر_گل نرجس

نوعی کالج که مناسب روزهای گرم سال است .این کفش اگر با جنس چرم براق دوخته شود مناسب استفاده با کت و شلوار در مواقع رسمی غیر اداری است .این کفش بسیار راحت بوده و برای هر مکانی مناسب است . این کالج را میتوان با شلوار جین یا کتان نیز پوشید . این کفش به نسبت متریال خود هم میتواند رسمی باشد وهم در دسته غیر رسمی ها نیز جای بگیرد .کفش لوفر اگر رنگ تیره تری داشته باشد رسمی تر است

جالب است بخوانید  راهنمای ست کردن کفش و کمربند برای آقایان

کالج college واژه ای انگلیسی به معنای مدرسه عالی یا دانشکده است. به نظر می رسد که این کفش از این رو که انتخاب مناسبی برای فضای درسی و دانشگاه می باشد، کالج نام گرفته است. اما آن چه که واضح است این است که کفش کالج یا در واقع همان کفش لوفر لزوما فقط برای دانشگاه نیست. این کفش برای تمام موقعیت های غیر رسمی اعم از street style ، سفر ، دیدارها و ملاقات های دوستانه ، دانشگاه وتمام موقعیت های غیر رسمی میتوان پوشید.

نشانه ها و ویژگی های کفش لوفر

  1. اندازه پاشنه کفش لوفر نیم اینچ تا یک اینچ است.
  2. همواره قسمتی از پا مشخص و قوزک پا نمایان است.
  3. زبانه کفش به صورت U  شکل به کفش دوخته شده است.
  4. از زیره محکمی برخوردارند
  5. بدون بند هستند

 

کت ها و دنیای زیبای یقه ها

مقاله قبلی

با این پنج روش یک پیراهن فوق العاده مردانه انتخاب کنید

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر در کفش مردانه