استایل مردانهرسمیکفش مردانهمد و استایل

با این کفش ها استایل رسمی خود را دگرگون کنید!

0

کفش از اجزای ثابت استایل و سبک پوششی به شمار میرود . در یک دیدار اولین چیزی که جلب توجه میکند کفش ها هستند . کفش ها نشانگر شخصیت افراد هستند پس بسیار مهم است بهترین نوع کفش را متناسب با نوع سبک لباستان انتخاب کنید . بسته به نوع استایل کفش مناسب نیز متفاوت است که در ادامه بررسی میکنیم.

انواع کفش های رسمی

کفش آکسفورد :

رسمی ترین و کلاسیک ترین نوع کفش cap toe axford نام دارد . این مدل کفش با بند های آن شناخته میشود .برروی این کفش سوراخ هایی برای عبور بندها قرار داده شده است که نشان اصلی این کفش ها هستند .این کفش زیبا به سادگی با کت وشلوار های رسمی ست میشود و انتخاب نهایی بسیاری از آقایان برای میهمانی ها و جلسات است . داشتن کفش آکسفورد برای همه آقایان واجب است به نسبت متریالی که در ساخت این کفش بکار میرود قیمت و ماندگاری بیشتری دارد .ناگفته نماند اگر متریال استفاده شده در این کفش ضمخت وضخیم باشد ازمیزان رسمی بودن آن میکاهد .یک جفت کفش آکسفورد مشکی لازمه همه آقایان است چون که به راحتی با کت و شلوار و شلوار پارچه ای ست میشود .
ین کفش تنوع رنگی بالایی دارد ؛اما۴ رنگ عنابی ،مشکی،قهوه ای و عسلی معروف ترین رنگ های این کفش هستند .کفش آکسفورد در هر رنگی زیباست .ا

کفش آکسفورد مردانه

کفش بروژ :

کفش رسمی که بخاطر طراحی های سوزنی خود به راحتی با شلوار جین و پارچه ای نیز ست میشود. این کفش اسکاتلندی ایرلندی در رنگ های قهوه ای روشن و مشکی خود محبوبیت بیشتری دارد . این کفش مناسب جشن ها و میهمانی های دوستانه است از علت های محبوبیت سبک brogue این است که استحکام و دوام خود را از دست نداده است و اگرچه مدل کلاسیک آن با چرم قهوه‌ای طراحی شده است اما در حال حاضر چندین رنگ، سبک و جنس شامل چرم براق و جیر از آن وجود دارد.در
ساده ترین مدل این کفش ها یک چهارم بروژ است( quarter brogue ) که از کمترین سوراخ های تزیینی برخوردار است و قسمت میانی آن کاملا ساده است. این مدل بهترین انتخاب برای محل کار و رفت و امدهای روزانه است . مدل رسمی دیگر این کفش نیم بروژ است که در قسمت پنجه با طرح های زیبایی تزیین شده است . به علت رسمی بودن این کفش میتواند جایگزین کفش آکسفورد شود . در ادامه این کفش ها کفش های تمام بروژ هستند که کل روی کفش با روزنه ها به صورت یک دست تزیین شده اند .این کفش مناسب میهمانی ها است و رسمی نیست . همچنین کفش باله دار بروژ که یک کفش تمام کار شده است نیز به علت غیررسمی بودن مناسب میهمانی ها و دیدار های دوستانه است .

جالب است بخوانید  همه انتخاب های خوب برای شیک پوشی پاییزه:

کفش بروژ مردانه

کفش دربی derby

کفشی شبیه به کفش آکسفورد که زبانه های بند آن آزاد میباشند و به کفش دوخته نمیشوند.این کفش عموما از جنس کتان یا چرم ساخته میشود .با کفش دربی به خوبی میتوان یه استایل اسپرت به همراه شلوار جین پوشید اما برای پوشیدن با کت و شلوار مناسب نیست.

کفش دربی مردانه
کفش لوفر loafer

نوعی کالج که مناسب روزهای گرم سال است .این کفش اگر با جنس چرم براق دوخته شود مناسب استفاده با کت و شلوار در مواقع رسمی غیر اداری است .این کفش بسیار راحت بوده و برای هر مکانی مناسب است . این کالج را میتوان با شلوار جین یا کتان نیز پوشید . این کفش به نسبت متریال خود هم میتواند رسمی باشد وهم در دسته غیر رسمی ها نیز جای بگیرد .کفش لوفر اگر رنگ تیره تری داشته باشد رسمی تر است

کفش لوفر مردانه

کفش چوکا chukka

کفش چوکا نوعی بوت است که معمولا از جنس جیر دوخته میشود و با یک نوع آوری زیبا به کفشی مناسب همه تبدیل شده است . این نوع آوری افزوده شدن بند به آن است که به آن ظاهری جوان پسندانه تر بخشیده است . ارتفاع کفش چوکا تا مچ پا و گاهی کوتاه تر است . این کفش از کفش های محبوب آقایان است .

همه ما میدانیم که کفش های مردانه انواع بسیار زیادی دارند اما در دسته بندی کفش های رسمی میتوان به چند مدل بسنده کرد . اما برای ایجاد یک سبک رسمی کلاسیک با کت و شلوار کدام کفش ها با چه رنگ و مدلی مناسب هستند ؟ در ادامه بررسی میکنیم.

جالب است بخوانید  نگاهی به تیپ های بازیگران مرد سریال هیولا

کفش چوکای مردانه

کت شلوار مشکی

تنها انتخاب شما برای ست کردن با کت و شلوار مشکی فقط و فقط کفش مشکی است .

کت شلوار سرمه ای

تنها رنگی که علیرغم رسمی بودن قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد . این رنگ بسیار پروفشینال است و در نهایت زیبایی با طیف های مشکی و قهوه ای ست میشود.

کت وشلوار آبی نفتی

این رنگ مناسب فصول گرم سال است و قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد. لذا به سادگی میتواند با کفش هایی به رنگ مشکی و طیف های قهوه ای ترکیب شود

کت شلوار ذغالی

همانند مشکی حق انتخاب زیادی ندارید . بهترین رنگ ها برای این کت و شلوار پوشیدن رنگ خاکستری و سیاه است

 

کت و شلوار طوسی

طیف خاکستری روشن و قهوه ای مایل به زرد یک تکیب مناسب برای ایجاد یک ست کلاسیک و شیک است . البته این استایل مناسب فضای اداری نیست.

چگونه با کت و شلوار رنگی جذاب تر شویم؟

مقاله قبلی

نگاهی به تیپ های بازیگران مرد سریال هیولا

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *