پیراهن مردانه

با این پنج روش یک پیراهن فوق العاده مردانه انتخاب کنید

0
راه انتخاب پیراهن مردانه

تفاوتی در این میان نیست، شاید شما یک آقای کارمند باشید یا یک آقای ورزشکار، اهل سفر باشید، اهل میهمانی های شبانه، به هر حال پیراهن مردانه جز جدایی ناپذیر از کمد لباس های شماست. با وجود گوناگونی و وجود پیراهن های مختلف مردم به خوبی نمی دانند کدام مدل پیراهن را با توجه به یقه، رنگ، طرح ودوخت و مهم تر از همه برای چه موقعیتی انتخاب کنند وهمیشه دچار شک و تردید می شوند. بیایید به کمک ما در این مقاله پنج روش مهم در انتخاب یک پیراهن فوق العاده مردانه را که به شما قصد داریم توضیح بدهیم فرا بگیرید و مطمئن باشید که به کار گیری این روش ها به شما کمک خواهد کرد تا بدانید برای خوش لباس بودن چه پیراهن هایی باید در کمد لباس خود داشته باشید و چگونه آنها را انتخاب کنید.

  1. شانه ها و آستین های یک پیراهن مردانه:

پیراهن مردانه_گل نرجس

در انتخاب پیراهن مردانه مناسب باید دقت داشته باشید درزی که آستین ها را به بدنه متصل می کند بسیار دقیق برش خورده باشد و حتما نزدیک سرشانه ها باشد. دقت داشته باشید در پیراهن های مناسب درزهای بین آستین و بدنه بالاتر انتاخاب می شود تا طول پارچه بتواند به راحتی در راستای آستین تنگ تر شود و فیت دست های شما باشد. وقتی که دکمه سرآستین پیراهن را می بندید باید انتهای آستین پیراهن دقیقا روی نقطه اتصال شست شما با کف دستتان قرار گرفته و مثل سینه، بازوهای شما نیز باید کاملا فیت پیراهن باشد.

  1. یقه پیراهن مردانه:

پیراهن مردانه اسپرت_گل نرجس

اندازه یقه بر حسب اینچ اندازه گیری شده و به این عبارت است که از فاصله جادکمه تا دکمه یقه در حالی که صاف روی زمین پهن شده باشد. رنج آن میان ۱۴ تا ۱۸ اینچ یعنی ۳۵ تا ۴۵ سانتی متر می باشد. در نظر داشته باشید که شما باید به سادگی بتوانید یقه پیراهن خود را ببندید به گونه ای که دو انگشت هم در میان آن جای بگیرد، البته دقت داشته باشید که بیشتر از این مقدار،  پیراهن برای شما بزرگ است و مناسب انتخاب و خرید برای شما نمی باشد. البته اگرشما کراوات یا پاپیون هم می بندید در نظر داشته باشید که یقه پیراهن اگر یک سایز بزرگتر یا اینکه کوچکتر از سایز شما هم باشد مشکلی ندارد.

جالب است بخوانید  پیراهن و کراوات مردانه به چند روش ست می شوند؟

۳.سینه و قسمت طول پیراهن:

پیراهن راه راه_گل نرجس

پیراهن های مناسب مردانه به گونه ای است که به شما آزادی عمل در قسمت های بالای زیر بغل، سینه و قسمت های پشت را می دهند. پیراهن روی فرم واندازه حس چسبان بودن را می دهد ولی باید اشاره به این موضوع داشت که آنها تنگ نیستند.در ضمن سینه شما باید قسمت سینه پیراهن را کاملا پر کند. در مورد پیراهن های مناسب باید طول پیراهن، هم در حالت قرارداده شده در درون شلوار و هم در حالتی که خیلی ساده روی شلوار افتاده است طوری باید باشد که شما در آن به خوبی آزادی حرکت داشته باشید و توجه کنید که دو راه برای تشخیص این قسمت از پیراهن وجود دارد که آیا سایز است یا خیر:۱. اینکه وقتی پیراهن بیرون شلوار است و دکمه هایش بسته شده اند، باید از پشت شلوار روی جیب های پشتی شلوار را بپوشاند. البته منظور شلوارهای پارچه ای است، نه شلوار جین چرا که شلوار جین کمر کوتاه تری دارد.۲. راه دوم پیراهن را در درون شلوارتان قرار دهید و سپس دستانتان را بالای سرتان بلند کنید. دقت داشته باشید که اگر پایین پیراهن تان از شلوار بیرون زد بدانید این پیراهن در واقع برای شما کوتاه و کوچک است. بنابر این سفارشات شما می توانید به دنبال پیراهن مناسب بگردید ونمونه ای را انتخاب کنید.

  1. بازوی پیراهن:

پیراهن مردانه _ گل نرجس

شکل واندازه بازوی پیراهن به گونه ای است که نشان می دهد که سینه، بازوها وزیر بغل پیراهن شما تا چه حدی اندازه تن شما است. اکثر برندها در قسمت بازو پارچه بیشتری به کار می برند و سعی بر این امر دارند که طیف وسیعی را با سایزهای مختلف پوشش دهند. دقت داشته باشید که اگر هر گونه افتادگی پیراهن را در زیر آرنج خود حس کردید کافی است بدانید که سایز پیراهن برای شما بزرگ است.

  1. بدنه پیراهن مردانه، کمر:

پیراهن مردانه رسمی

ما به شما می گوییم که پیراهن های مردانه از بدنه تا کمر تنگ تر می شود وبا فرم بدن شما خودش را وفق داده و اگر اندازه شما باشد در این قسمت ها روی تن شما می نشیند و روی بدن شما زیباتر جلوه می کند و مرزی زیبا بین پیراهن و شلوارتان که ابته در زمانی که پیراهن را درون آن قرار داده اید ایجاد می کند.

جالب است بخوانید  لباس مردانه در ماه محرم

طرح پیراهن های مردانه:

طرح پیراهن مردانه_گل نرجس

_ دقت داشته باشید که برای محیط کار وموقعیت های رسمی می توانید از رنگ های جامد و طرح های ساده استفاده کنید و در موقعیت های غیر رسمی با توجه به باز بودن دستتان می توانید انواع طرح ونقش ها را امتحان کنید.

_ همیشه باید به برخی نکات توجه داشته باشید. مانند اینکه اگر شما از اندام پری برخوردار هستید یا قدی کوتاه دارید از طرح های خلوت، راه راه های عمودی ساده و غیره… استفاده کنید. و به عکس این قضیه اگر لاغراندام وقد بلند هستید می توانید از طرح های درشت تر و راه راه های بزرگ افقی استفاده کنید.

_برای خریداری کردن یک پیراهن مردانه اسپرت دو انتخاب وجود دارد: یکی پیراهن های اسپرت مردانه آستین بلند ودومی پیراهن های اسپرت آستین کوتاه. توجه داشته باشید که می توان هر دوی اینها را بر روی شلوار جین پوشید و معمولا جایگزین لباس های گرانی که در زیر کت وشلوار می پوشند، می شوند.

_ پیراهن های رسمی مردانه که می توان ظاهری رسمی و متشخصانه را از آن برای آقایان گرفت ، معمولا با رنگ سفید عرضه می شود و میتوان در زیر کت وشلوار نیز آن را پوشید. این پیراهن ها آستین های بلند ودکمه داری دارند و به طور معمول در قسمت جلوی پیراهن تعدادی پلیسه وجود دارد و یقه های آنها را با پاپیون یا کراوات می بندند.

_ از آنجایی که پیراهن های مردانه برای ما لباسی پرکاربرد هستند بهتر است از پارچه و الیاف لباس اطمینان حاصل کنیم.بهتر است از پارچه های پنبه ای که قابل تنفس باشد استفاده کنیم. پیراهن های مردانه کتان از بهترین نمونه ها هستند. البته در نظر داشته باشید که لباس های پنبه ای ونخی بیشتر چروک می شوند، بنابراین برای مراسم رسمی مناسب نیستند. البته  در این مواقع می توان از جنس های پارچه نایلونی یا فیبرهای ساختگی نیز استفاده کرد.

جالب است بخوانید  جذاب بودن دیگر افسانه و رویا نیست!

بررسی سه کفش رسمی که مردان بیشتر میپسندند.

مقاله قبلی

گابریل مکت و ۱۰ نکته ای که از استایل او می آموزیم

مقاله بعدی

شما همچنین ممکن است دوست داشته باشید

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *